Zamknij
REKLAMA

Mazowsze dla sportu

14:14, 25.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 41 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację 189 inwestycji sportowych z czego 17 z subregionu płockiego. Z programu „Mazowsze dla sportu 2022” skorzystają także gminy z powiatu sierpeckiego.

 

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, baza sportowa na Mazowszu z roku na rok się powiększa. – Widzimy jak dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych cieszy się nasz program. To utwierdza nas w przekonaniu, że nasi mieszkańcy chcą aktywnie spędzać czas, ale potrzebują do tego odpowiedniej przestrzeni. Dlatego w tym roku na inwestycje sportowe przeznaczamy rekordowe 41 mln zł. To 10 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

 

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie płockim wsparcie w wysokości 3,4 mln zł trafi na realizację 17 inwestycji.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

 

Lista dofinansowanych projektów w powiecie sierpeckim:

– budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Zągoty – 230 tys. zł;

–budowa ogrodzenia, trybun i oświetlenia na boisku sportowym w miejscowości Mochowo Parcele, gmina Mochowo – 250 tys. zł;

– modernizacja Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Zawidzu Kościelnym – 130 tys. zł;

– modernizacja budynku hali sportowej oraz siłowni przy Szkole Podstawowej r 2 w Sierpcu – 240 tys. zł.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%