Zamknij
REKLAMA

Została oszukana i straciła swoje oszczędności

21:54, 25.12.2021 | .
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
REKLAMA

 

 

Mieszkanka powiatu sierpeckiego została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta chciała sprzedać ubranie, a straciła pieniądze.

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zostali powiadomieni o kolejnym oszustwie internetowym. Pokrzywdzona kobieta na popularnej platformie sprzedażowej wystawiła na sprzedaż ubranie. Po kilku minutach za pośrednictwem aplikacji odezwała się osoba chętna, by kupić towar. Zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała za pośrednictwem poczty e-mail. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. Strona również przypominała stronę banku. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane do swojego konta bankowego. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili z konta kobiety zniknęły oszczędności.

Policjanci apelują, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, na której mamy podać swoje dane, nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%