Zamknij
REKLAMA

Ściana runęła na człowieka

08:14, 23.07.2018 | Opr. red na podstawie IP OSP KSRG Gójsk, fot. OSP KSRG Gójsk
REKLAMA
Skomentuj

Druhowie z OSP KSRG Gójsk napisali na swojej stronie na facebooku o akcji, w jakiej brali udział w sobotę, 21 lipca, w godzinach przedpołudniowych.

 

W Józefowie gm. Szczutowo doszło do zawalenia ściany na człowieka.

W wyniku podkopania fundamentów na około 35-letniego mężczyznę runęła ściana budynku mieszkalnego. Po uwolnieniu poszkodowanego funkcjonariusz z JRG w Sierpcu rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Po kilku minutach przybyła karetka pogotowia. Poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ze względu na jego liczne obrażenia, został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Druhowie z Gójska oraz druhowie z JRG w Sierpcu przystąpili do ustalania odpowiedniego miejsca do lądowania śmigłowca.

Aktualizacja

Oto informacja na temat zdarzenia, jaką otrzymaliśmy od oficera prasowego mł. bryg. Waldemara Goczyńskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu:

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skutek prowadzonych prac budowlanych ściana szczytowa budynku przewróciła się na mężczyznę. Był on przytomny, znajdował się w pozycji leżącej, a jego ciało pokryte było gruzem. Przed przyjazdem JOP mieszkańcy odgruzowali twarz poszkodowanego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odgruzowaniu ręcznym mężczyzny, ułożeniu na noszach typu deska i ewakuowaniu ze strefy niebezpiecznej. Następnie przystąpiono do wykonania badania urazowego z jednoczesnym założeniem kołnierza ortopedycznego i podaniem tlenu. Z badania wynikło, że poszkodowany ma rany głowy, bolesność w klatce piersiowej po lewej stronie - prawdopodobne złamania żeber, ranę barku,  podejrzenie urazu miednicy. Na miejsce działań dotarł ZRM, któremu przekazano mężczyznę. Następnie na miejsce zdarzenia przybył LPR, który zabrał go do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku. Na miejsce zdarzenia dotarł wezwany Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po rozpoznaniu sytuacji zalecił niezbliżanie się do obiektu do czasu naprawy uszkodzenia. Na tym działania zastępów zostały zakończone.

 

(Opr. red na podstawie IP OSP KSRG Gójsk, fot. OSP KSRG Gójsk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone