Zamknij
REKLAMA

Powiatowy Dzień Książki dla Dzieci

11:31, 15.04.2019 | Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA
Skomentuj

 

 

W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się I Powiatowy Dzień Książki dla Dzieci. Impreza wpisała się w blisko 60-letnią tradycję związaną z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.


To święto jest obchodzone co roku, 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i ma na celu propagowanie czytania przez najmłodszych.
Organizatorami spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Sierpca byli: Mariusz Turalski - starosta sierpecki, Jarosław Ocicki – wicestarosta sierpecki, Elżbieta Gozdowska - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Renata Przybyłowska - dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dla zaproszonych gości – dzieci z sierpeckich przedszkoli i szkół podstawowych - organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Jedną z nich było przeczytanie przez starostę i wicestarostę książki o przygodach Franklina.

Następnymi niespodziankami były dwie inscenizacje: „Okulary” i „Rzepka”. Pierwszą z nich przygotowali podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej, zaś drugą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Oba przedstawienia wzbudziły wielką radość wśród dzieci.
Na zakończenie włodarze powiatu wręczyli wszystkim dzieciom książki i zaprosili do wspólnego zdjęcia. Uroczystość poprowadzili wychowankowie z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie imprezy: Hannie Kurcie – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu im. Armii Krajowej, Jarosławowi Żmijewskiemu – dyrektorowi Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, Marcie Fijałkowskiej – animatorowi dziecięcemu „Bajeczny Świat”.

 

(Starostwo Powiatowe w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone