Zamknij
REKLAMA

Powiat Sierpecki otrzymał dotację na Dzienny Dom SENIOR+

17:57, 11.03.2019 | Starostwo Powiatowe w Sierpcu
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Powiat Sierpecki przystąpił do konkursu i złożył ofertę do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie o dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację zadania publicznego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+" na lata 2015-2020.


 

Program „Senior+" jest wieloletnim przedsięwzięciem, które umożliwia otrzymanie dofinansowania na utworzenie lub doposażenie placówki, jak również na częściowe pokrycie kosztów jej funkcjonowania. W bieżącym roku Powiat Sierpecki otrzymał dofinansowanie na realizację Modułu II, który daje możliwość pozyskania środków na funkcjonowanie wcześniej utworzonych placówek. Projekt Powiatu Sierpeckiego został dofinansowany w kwocie 72 000,00 zł.

Dzienny Dom „Senior+" funkcjonuje w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie. Rozpoczął działalność 30 grudnia 2015 roku i zapewnia miejsca dla nieaktywnych zawodowo seniorów w wieku 60+, którzy zamieszkują na terenie Powiatu Sierpeckiego. W ramach działalności realizowany jest wszechstronny zakres usług, dostosowany do potrzeb i możliwości seniorów, w tym: terapie zajęciowe ( kulinarne, plastyczne, krawiecko-dziewiarskie i ogrodnicze), pomoc psychologiczna, zajęcia aktywności ruchowej, zajęcia sportowo – rekreacyjne (w tym nordic walking), zajęcia taneczne, muzykoterapia, biblioterapia i czytanie prasy, korzystanie z zasobów Internetu, trening samoobsługi oraz trening dnia codziennego (m.in. pranie, prasowanie, sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zmywanie).

W DDS+ znajdują się m.in. pracownie: rehabilitacyjna, terapeutyczna, pokoje spotkań, odpoczynku, kuchnia.

Formularze zgłoszeniowe można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w siedzibie Dziennego Domu „Senior+" w Szczutowie oraz w gminnych ośrodkach pomocy społecznej.

 

(Starostwo Powiatowe w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone