Zamknij
REKLAMA

Złe traktowanie zwierzęcia i interwencja sierpeckich policjantów

17:35, 21.02.2019 | opr. red./ IP i fot. KPP Sierpc A.S.
REKLAMA
Skomentuj

 

W miniony poniedziałek dyżurny KPP w Sierpcu otrzymał zgłoszenie od strażników miejskich, że na terenie jednej z posesji w Sierpcu znajduje się wychudzony i zaniedbany pies. Istniało przypuszczenie, że właściciele zwierzęcia znęcają się nad nim, nie zapewniając mu odpowiednich warunków. Policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zobaczyli skrajnie wychudzonego psa, bez dostępu do świeżej wody i karmy.

W trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji okazało się, że właścicielką psa jest 58-letnia kobieta. Udzieliła policjantom informacji, że jest to jej pies, którego ma już od około 4,5 roku. Przyznała, że nie zgłaszała nigdzie faktu kupna psa, a ponadto nigdy nie była z nim u weterynarza i nie szczepiła go. Na miejsce interwencji został wezwany lekarz weterynarii, który potwierdził bardzo złą kondycję fizyczną zwierzęcia.  Pies ma niedowagę ( waży za mało o około 10 kg). Zwierzę zostało przekazane pod opiekę weterynarza, który przewiózł je do lecznicy na dalsze badania.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Sierpcu.

Kobieta może odpowiedzieć teraz za znęcanie się nad zwierzęciem.

(opr. red./ IP i fot. KPP Sierpc A.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MarcinMarcin

0 0

A teraz Panią do klatki bez wody bez jedzenia a jak bedzie chora to żadnych leków. Jak przeżyje 4,5 roku to ok jak nie to trudno zakopać gdzieś w lesie i z glowy 09:40, 25.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone