Biegacze i Niepodległa

00:22, 13.11.2018 A.M Aktualizacja: 17:48, 14.11.2018

Od wielu lat sierpeccy biegacze biorą udział w biegach organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w ten sposób z jednej strony oddają hołd tym, którzy walczyli o wolność, z drugiej – cieszą się, że mogą żyć w wolnej Polsce.

Płockie bieganie

W ramach akcji Bieg 100-lecia „Od Bałtyku do Tatr” odbył się I Płocki Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział około trzystu biegaczy. Wystartowali punktualnie o 11.11 spod Orlen Areny. Wśród tych, którzy pokonali 10 km trasę, była czwórka sierpeckich zawodników. Najszybciej z nich pobiegł Cezary Mysera (Biegam NieNaŻarty). Był on drugim zawodnikiem, który zameldował się na mecie. Jego czas to 35 minut 9 sekund. Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś”) zajął dziewiąte miejsce (open) i czwarte w kategorii M20 (czas: 36,33). Aneta Turalska (Biegaj z Dymkiem) dobiegła z czasem 40 minut i 9 sekund, jako druga w kat. K20, w open była trzydziesta. Krystyna Chojnacka (TKKF „Kubuś”) stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii K60+. Pokonanie 10 km zajęło jej 54 minuty i 49 sekund. W kategorii open była 204.

Pozwólmy naszej wolności biec

Bieg Niepodległości w Warszawie to od lat jedna z największych biegowych imprez w kraju. W tym roku do udziału w nim zgłosiło się około dwadzieścia tysięcy osób. Zawodnicy wystartowali po raz trzydziesty 11 listopada o godz. 11.11. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia było „Pozwólmy naszej wolności biec i trwać!”. Biegacze, ubrani w białe i czerwone koszulki, stworzyli na starcie gigantyczną, biało-czerwoną flagę. Wśród zawodników byli także sierpczanie. TKKF „Kubuś” reprezentowali: Waldemar Goczyński (1235 miejsce open, 334 miejsce w kat. M40, czas 42,35), Stanisław Piórkowski (5991 miejsce open, 60 miejsce w kat. M60, czas 51,06), Kazimierz Goczyński (9402 miejsce open, czas 56,01), a z KR Dynamo Sierpc Jarosław Ablewski (8013 miejsce open, 2039 miejsce w kat. M40, czas 54,07).