Mazur przegrywa w Żukowie

17:34, 22.10.2018 A.M Aktualizacja: 17:36, 22.10.2018

Nie powiodło się piłkarzom ręcznym MKS Mazur w trzeciej kolejce I ligi piłki ręcznej. Musieli uznać wyższość drużyny SPR GKS Żukowo.

Mecz odbył się w Żukowie. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana. Na przerwę szczypiorniści Mazura schodzili z jednobramkową stratą (14:15).W drugiej udało się sierpczanom nawet wyjść na prowadzenie, ale nie cieszyli się z niego długo. Ostatni kwadrans spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy. Żukowo zdobyło piętnaście bramek, zawodnicy Mazura odpowiedzieli zaledwie pięcioma. MKS Mazur przegrał 28:37. Bramki dla drużyny z Sierpca zdobywali Sylwester Lisicki - 9, Bartosz Starzyński - 8, Hubert Rutkowski - 4, Filip Koper - 2, Przemysław Królikowski - 2, Michał Szczutkowski - 1, Łukasz Białaszek - 1, Łukasz Lisicki – 1.

W czwartej kolejce Mazur pauzował. Obecnie sierpczanie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 3 punktów.

MKS Mazur bierze udział w zmaganiach PGNiG Pucharu Polski. W pierwszym meczu zmierzył się z SPR ROKiS. W regulaminowym czasie gry było 25:25. Sierpczanie okazali się lepsi w rzutach karnych, wygrywając je 3:2. Kolejna runda rozgrywek już w środę, 17 października. W hali SP nr 2 Mazur będzie podejmował Juranda Ciechanów. Początek meczu godz. 18.00